Knihobranní – Den 5.

Kniha, která mě opravdu rozplakala

Na to, že jsem docela cíťa a brečím kvůli každé blbosti, kupodivu u knížek tomu tak není. Rozplakalo mě jen velmi málo knížek, v poslední době jedna. Mluv. Příběh o Melindě, která nastupuje na novou střední jako vyvrhel. Kvůli tomu, že na závěrečný školní večírek zavolala policii. Nikoho samozřejmě nezajímá, co ji k tomu vedlo. Ze strany spolužáků se dočká jen přehlížení a lehčí šikany. Začíná se uzavírat do sebe, přestává chodit do školy, přestává mluvit…

Nenechte se zmást pěknou obálkou. Knížka byla sice, dle mého názoru, fain, ale psaná spíš pro mladší čtenářky (+- 13 let), celková výstavba příběhu spíš průměrná (ačkoliv se knížka dobře četla). Co se mi ale hodně líbilo, bylo vylíčení pocitů a myšlenkových pochodů hlavní postavy. Jako bych v některých chvílích viděla samu sebe. Knížka mě donutila vzpomínat na to, co se stalo jak mně, tak Melindě, vzpomínat na mlčení, bolest a především strach.

Takže i když Mluv hodnotím spíš průměrně, odnesla jsem si z toho dost na to, abych v průběhu četby mohla po nocích brečet ve vzpomínání a doufat, že to nikoho z mého okolí nepotká.

Advertisements

One thought on “Knihobranní – Den 5.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s